רקע כללי על ניתוח מתיחת פנים

רקע כללי על ניתוח מתיחת פנים

מטרתו של תהליך מתיחת הפנים הינו להסיר חלקים מיותרים מעור הפנים, ועל ידי פעולה זו להפוך את עור הפנים לבעל מראה צעיר הרבה יותר. יש לציין כי תהליך כזה כשלעצמו, לעיתים, אינו מספיק על מנת לגרום לפנים להיראות צעירות ומלאות, כיוון שבנוסף לעור השמוט שמוסר במהלך מתיחת פנים, הפנים גם מאבדות שומן ושרירים. לכן, ההמלצה היא להוסיף אל מתיחת הפנים הליכים ניתוחיים נוספים, כגון השתלות שומן, הרמת גבות ועוד על מנת להגיע אל התוצאה המושלמת.
על פי רוב, תוצאות הניתוח טובות והמטופלים מרוצים. ניתוח מתיחת הפנים עשוי לגרום לפנים להיראות צעירות יותר למשך תקופה של בערך 10 שנים.
אופן הביצוע

בדרך כלל, מתחילים את ניתוח מתיחת הפנים בחתך, אשר מבוצע בקו בו מתחיל השיער, לפני האוזן. החתך ממשיך עם קו האוזן, ומגיע עד לאיזור שמאחורי האוזן.

אחרי ביצוע החתך הנרחב (יחסית) הזה, מבצע המנתח את המתיחה עצמה. מה שנמתח הוא לא רק העור- בנוסף לעור עצמו, מותח המנתח גם את רקמות השומן ואת רקמות החיבור. לעיתים מבוצעת פעולה נוספת, של חיבור השרירים יחד עם רקמות החיבור באמצעות תפר.

ישנם מנתחים הנוקטים בטכניקות אחרות, באמצעותן הם יכולים להגיע גם אל רקמות עמוקות יותר. בכל מקרה, התוצאה המתקבלת דומה למדי.
בתום הניתוח, תופר המנתח את החתך שנוצר או משתמש במהדקי עור על מנת לסגור אותו. בנוסף לכך, קיימת אפשרות גם להשאיר פתח בחתך אשר ישמש לניקוז עודפי דם ונוזלים נוספים. בכל מקרה, האזור נחבש היטב. את התחבושות ניתן להסיר אחרי 3-5 ימים, ואז אפשר לעשות שימוש באיפור על מנת להסתיר את שאריות החתך.

Sorry, comments are closed for this post.